neděle 24. listopadu 2013

pokusy s online v KP I

Připravujeme premiéru online přenosu z Extraligy 3. a 4. kola na víkend 30.11. a 1.12.2013.

Rapid Pardubice -  Výstaviště Lysá nad Labem
ŠK ERA Poštovní spořitelna - Rapid Pardubice

Hrát se bude v budově ČSOB na Masarykově náměstí, proti AFI paláci v sobotu i v neděli od 10:00.
Rozhodčím bude Evžen Gonsior.

V rámci instalace systému přenosu jsme se pokusili o jakýsi zpožděný online přenos aktuálně probíhajícího zápasu Krajského přeboru I  3.kola :   Rapid C - Litomyšl. Zpoždění přenosu spočívalo v tom, že ukončené partie na prvních 3 šachovnicích se přehrály na eBoard online šachovnicích. Okno s online šachovnicemi jsem kvůli dalším experimentům další den zrušil. Zdá se, že přenos se podařil, ale figurkám našim  hráčům nedařilo vůbec.


Kapitán družstva Aleš Novotný se k zápasu vyjádřil takto:
Na první šachovnici Tomáš si stál celou dobu dobře, ale pak udělal plundr a ztrácel figuru, na Ondrovi byla vidět únava a ta se projevila i na šachovnici, kde hrál příliš opatrně a doplatil na to. Já jsem stál z počátku dobře, poté co jsem se bál prosadit e4 a velmi lituji, že jsem vyměnil střelce na f5. V zahájení jsem se tak dostal do defenzívy, ale myslím že jsem to tam držel celkem dobře až na to, že jsem neviděl takovou kombinaci jako 19....Jxg3, poté to byla asi remiz Vzhledem k výsledkům jsem se to snažil lámat a doplatil jsem na to, Karel to hrál jako duchem nepřítomný nejspíše se bál soupeře který měl o 200 bodů více, jiné pochopení pro jeho partii nemám. Zdeněk Seidl to neměl vůbec dobré, ale jeho soupeřka se snažila útočit a moc to neuměla. Partii Hona moc nerozumím, je to na mě moc velká divočina, ale myslím že je škoda přehlédnout 27. Jxe5. Partii Tomáše Mikulenky jsem bohužel nedokázal přečíst. K zápasu celkově: šokovala mě lhostejnost dobrých hráčů, kteří mi odřekli účast a musel jsem tedy posunout hráče, kteří dělali body na posledních deskách dopředu, kde neměli statisticky šanci.

a "moje" rychlá analýza ("annohoudinace") na detekci největších chyb. Podle názoru motoru, se kterým se dá  jen souhlasit, zápas rozhodovaly hrubé chyby na všech šachovnicích kromě 3. Bohužel ty naše chyby byly poslední v partii. Nic nového pod sluncem, šachy jsou pohádka o 1000 + 1 chybách. Nemá smysl meditovat co by bylo kdyby, ale příště se polepšit.a na závěr otázka pro čtenáře, kteří se dostali až na konec tohoto příspěvku a mají v úmyslu se na tuto stránku někdy vrátit. Nevím, jestli je lepší dát do článku o nějakém utkání celé partie s anotacemi, nebo vybrat pouze kritické diagramy s taktikou a ty publikovat jako "Bílý (černý) na tahu vyhraje" se skrytou nápovědou někde dole. Snad mi nějaký ochotný čtenář usnadní rozhodnutí dilema.

Žádné komentáře:

Okomentovat